Projektgrupper

Bangladesh

Svensk Projktgrupp i samarbete med Jenniferskolan

Youth Reaching Out, ordförande:

Moa Nordin: 070 - 493 72 51

E-post: moa@youthreachingout.se

Hemsida: www.youthreachingout.se

Tanzania - Kendwa Afrikids

Magdalena Iancu: 073 - 44 088 70

E-post: magda6318580@yahoo.com

Svensk Projktgrupp för samarbete med Kawsay - utbildning

Samarbetet är för närvarande vilande

SOFIA:s Kontaktperson: Tomas Fogelqvist

E-post: tomas@foreningensofia.org

Haiti

Leif Andersson: 076- 834 65 73

E-post: leifedvina@gmail.com

Gambia

Svensk Projektgrupp för samarbete med Wulli - landsbygdsutveckling

Nian Sowe: 073 721 6448

E-post: niansowe@hotmail.com

Indien

Svensk Projektgrupp för samarbete med Inba Seva Sangam - social verksamhet & jordbruk

Carolin Hedman: 073 - 996 49 48

E-post: carolin@foreningensofia.org

 

Svensk Projektgrupp för See My Tree

Alan Waller: 070 - 392 45 14

E-post: alan@seemytree.se

Tone Distler: 073 - 051 29 16

E-post: tone@foreningensofia.org

Kenya

Svensk Projktgrupp för samarbete med Sirende-skolan

Anja Carlsson, 070 0410379

E-post: anjacarlsson77@hotmail.com

Gudrun Lindborg, 0158 - 315 25, 0730 - 20 30 75

Öst-Västgruppen

Ordförande: Hasse Neideman

Tel: 070 - 786 03 40

E-post: hasse@neideman.se

Bajkalregionen/Irkutsk

Nätverk & utbildning läkepedagogik

Jelena Ahlman: 073 - 342 40 08

E-post: jelena@dfbk.se

Mats-Ola Ohlsson: 070 - 874 91 61

E-post: mats-ola@norrbyvalle.se

Sydafrika

Novalis Ubuntu Institute

Pär Granstedt: 0158 - 33 058, 070 - 560 64 18

E-post: par@granstedt.com

Tomas Fogelqvist

E-post: tomas@foreningensofia.org

Projekltländer bild
                                                                                                                                                 

gala

stöd